Bréking! A németek betiltották a gyanús “befektetést”, amit Magyarországon vígan értékesítenek
Forrás: http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/breking_a_nemetek_betiltottak_a_gyanus_befektetest_amit_magyarorszagon_vigan_ertekesitenek.249173.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Németországban nem nézi végig tétlenül a pénzügyi felügyelet, ahogyan németek tízezreinek pénze egy engedély nélkül értékesített állítólagos kriptovalutába fektetve elhagyja az országot. A több országban is piramisjáték gyanújával rendőrségi nyomozás alatt álló OneCoin értékesítését és kereskedését azonnali hatállyal betiltották. A dubai holding és a belize-ben bejegyzett offshore cég tevékenysége ugyanis szerintük engedély nélküli saját számlás kereskedésnek minősül, és az ebben való részvételt a bolgár anyacégnek is megtiltották. Magyarországon viszont továbbra is megy a OneCoin aktív értékesítése.
A német pénzügyi felügyelet (BaFin) a OneCoint értékesítők által gyűjtött pénzt külföldre csatornázó cég, és az ehhez kapcsolódó dubai OneCoin holding engedély nélküli tevékenysége után lecsapott a hálózat szívére is:
A határozat (amely a hivatalos honlapon itt érhető el) indoklásában az áll, hogy az, ahogyan az említett cégek a OneCoin virtuális pénzzel kereskedtek, a hatályos német jogszabályok szerint saját számlás kereskedésnek (propietary trading) felel meg. Ez a tevékenység pedig a német szabályok szerint a BaFin előzetes engedélyéhez kötött.
A felügyelet megjegyzi, hogy az említett cégek egy nagyobb hálózat részét képezik, amely az állításuk szerint kriptopénz OneCoin népszerűsítését végzi MLM struktúrában Németországban és szerte a világon.
Legutóbbi cikkünkben a német felügyelet korábbi két határozatát taglaltuk, a mostani határozat azonban egy lépéssel tovább ment: már az országhatáron túlnyúló, a dubai holdinghoz kapcsolódó cégekkel (bolgár anyacég és belize-i offshore cég) és a OneCoin kereskedéssel is foglalkozik (gyakorlatilag betiltja működésüket), nem csak a OneCoinért fizetett pénz kicsatornázásával.
Indiában múlt vasárnap 18 értékesítőt kapcsoltak le, 4-et keresnek, Thaifölön a jegybank figyelmeztet a kockázatokra és a pénzügyi bűnüldözési osztály nyomoz a OneCoinnal kapcsolatban. A korábbi felügyeleti és rendőrségi lépéseket pedig korábbi cikkünkben listába szedtük:
- Olaszország pénzügyi felügyelete december végén ideiglenesen betiltotta a OneCoint értékesítő cég, a One Network Services Ltd. tevékenységeit Olaszországban. Az itt lefolytatott – több bejelentés miatt elindított – vizsgálat ugyanis kiderítette, hogy oktatási csomagok 140 eurós megvásárlásáért cserébe “jelentős pénzügyi hozamot kínáltak, két éven belül 2800 eurót”. Mint írják, az összegyűjtött adatok alapján egy piramisjátékról lehet szó, ezt pedig tiltják az olasz törvények.
- A londoni pénzügyi felügyelet (FCA) tavaly szeptember végén adta ki hivatalos figyelmeztetését, melyben azt is megemlítik, hogy a londoni rendőrség is nyomozást folytat a céggel kapcsolatban.
- A belga pénzügyi felügyelet tavaly augusztusban adott ki figyelmeztetést arról, hogy annak ellenére, hogy ezt állítják, az országban a hatóság és a helyi jegybank engedélye nélkül értékesítik a OneCoint.
- A német BaFin tavaly nyáron szintén vizsgálatot indított, szerintük is piramisjáték gyanús esetről van szó. Mint írják, pénzért oktatócsomagokat lehet vásárolni, amelyek mellé OneCoinok járnak, de ezeket csak akkor lehet készpénzre váltani, ha újabb embereket szerveznek be maguk alá.
- Kínában tavaly május végén 45,7 millió dollárnyi vagyont foglaltak le egy OneCoint értékesítő hálózatnál tartott razzia során, ez a OneCoin-szervezet összesen 91 millió dollárt nyúlt le kínai ügyfeleitől.
Tavaly decemberben az MNB már másodszor figyelmeztetett arra, hogy Magyarországon is terjednek piramisjátékokhoz hasonló, a Bitcoin hírnevére építő konstrukciók. Mint akkor írták, ilyen konstrukció